16 Hamburger SV3435
17 SC Freiburg3434
18 SC Paderborn 073431

Guadalajara 0:1 Bayern! Ribery zazářil v New Yorku!

Francouz ovládl hru a spolu s Claudiem Pizzarem se zasloužil o jediný gól, který v New Yorku padl.

Franck Ribery nastoupil do hry s mexickým týmem Guadalajara v New Yorku ostře!

Francouzskému útočníkovi se podařilo dostat svůj tým do vedení již v desáté minutě přátelského utkání.

Mexičanům se dařilo poněkud méně, a tak jim nakonec nezbylo nic jiného, než se uchýlit k faulování, až dokonce obdrželi žlutou kartu za to, že Riberymu několikrát ilegálně zmařili postup s míčem.

Ribery propásl vinou svého zranění světový šampionát v Brazílii. Po svém návratu do akce však již během minulého týdne skóroval při zápasu proti Borussii Monchengladbach v Hamburgu a v ostrém nasazení se mu podařilo setrvat i během zápasu v Red Bull Areně.

Zpočátku se Guadalajara jevili jako silnější soupeř. Bayernští se zapotili obzvláště v osmé minutě, kdy se Fernando Arce pokoušel o branku z celkem dobré pozice. Již nedlouho poté však německý tým vzal hru pevně do svých rukou.

V desáté minutě utkání poslal Ribery ze svého rohu míč Pizzarovi, který se již rozhodujícím úderem hlavou postaral o zbytek.

Pizzaro znovu zkusil štěstí přesně o půl hodiny později, ale ze vzdálenosti pětadvaceti yardů branku minul.

Druhý poločas zápasu začali Mexičané s velkým nasazením a měli šanci vyrovnat jen pět minut po přestávce, jenže Omar Bravo nedokázal kontrolovat míč a šanci nevyužil. Největší příležitost dostal protivník v jednaosmdesáté minutě, kdy náhradník Carlos Fierro poslal míč přímo na bayernského brankáře Toma Starka.

Mnichovští poslali míč do sítě během druhé poloviny utkání ještě jednou, tentokrát se o gól zasloužil Lucas Scholl. Ten však nebyl týmu uznán kvůli offside. Nakonec se tedy Němci museli spokojit s těsným vítězstvím 1:0.

ZDROJ: goal.com