16 Hamburger SV3435
17 SC Freiburg3434
18 SC Paderborn 073431

Bayern Mnichov - Hamburger SV 8:0

Hráči Bayernu Mnichov připomněli všem svým příznivcům necelé dva roky starý výprask hamburkskému celku. Tehdy vyhráli 9:2, nyní 8:0. Pro HSV tedy možná bude pomalu lepší příště před dlouhou cestou na jih raději nechat vše kontumovat v poměru 0:3, než dorazit do bavorské metropole a dostat pořádný nášup na cestu.

581NjU.jpgPodíváme-li se do historie, výsledky posledních pěti vzájemných utkání Bayernu Mnichov a Hamburgeru SV hovoří v Allianz Areně zcela jasně pro domácí: 6:0, 5:0, 9:2, 3:1, 8:0. Český brankář Jaroslav Drobný chytal v srpnu 2011 při tom druhém, a mezi třemi tyčemi hostující svatyně stál i tentokrát. Nutno ovšem dodat, že spoluhráči v obraně mu prakticky vůbec nepomáhali. Ale to je ostatně u týmu z přístavního města v posledních sezonách zvykem.

Smolné odpoledne začalo pro reprezentační dvojku po dvaceti minutách hry. Rafinhův centr zasáhl ve vápně rukou Ronny Marcos a nařízenou penaltu proměnil Thomas Müller - 1:0. Nejlepší mladý hráč MS v Jihoafrické republice jen o dvě minuty později vystřelil levačkou z hranice šestnáctky a Drobný jeho pokus pouze vyrazil. A protože obránci jenom nečinně přihlíželi, mohl Mario Götze nerušeně skórovat do odkryté klece - 2:0.

Ve 36. minutě defenziva hostů opět bez většího zájmu sledovala, kterak si Robben svým typickým (a nejeden by řekl, že už dávno přečteným) způsobem navedl balon z pravé strany do středu hřiště a přesnou trefou ke vzdálenější týči překonal Drobného potřetí - 3:0. Poté si domácí dali nějakých těch deset minut "voraz" a znovu udeřili hned po změně stran.

Tentokrát Robben udělal kličku na druhou stranu, čímž dokonale zmátl Marcose, nicméně nutno dodat, že český brankář si s jeho střelou v tomto případě určitě mohl a měl poradit - 4:0. O osm minut později se podruhé prosadil i Thomas Müller, když mu přiťuknul balon Schweinsteiger a zpoza velkého vápna zamířil přesně do pravého dolního rohu branky - 5:0.

To už bylo v mnichovském fotbalovém stánku hodně veselo a o pouhou minutu později bylo ještě veseleji. Müller si ve vápně ukázal, kam chce od Robbena přihrávku, a také ji dostal. Načež poslal míč napříč malým pokutovým územím k na zadní tyči číhajícímu Lewandowskimu, a to by bylo, aby se takový kanonýr z nějakých dvou metrů netrefil do prázdné branky - 6:0.

O další minutu později přišel na hřiště Petr Jiráček, a sledoval, jak rozhodční Weiner neuznává jeho spoluhráči Artjomsi Rudnevsovi branku pro ofsajd. To už byl na hřišti i Franck Ribéry, který přidal sedmou přesnou trefu Bayernu v 69. minutě. Jaroslav Drobný nejprve tváří v tvář vychytal Lewandowskiho, jenže odražený míč byl pro francouzského reprezentanta snadným soustem - 7:0.

Českému gólmanovi rozhodně nebylo, co závidět. A to musel dvě minuty před vypršením řádné hrací doby lovit balon ze sítě ještě jednou. Claudio Pizarro nahrál Götzemu, jenž z rohu pokutového území trefil pravačkou ten správný prostor - 8:0. Josef Zinnabauer má tedy hodně o čem přemýšlet. Což vlastně platí i pro Mirceu Lucesca, s jehož Šachtarem Doněck se Bayern utká v úterý v rámci prvního osmifinálového klání Ligy mistrů.